Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam strčit peníze aby neztrácely hodnotu?

Nejsem na to nějaký expert, abych si mohl dovolit psát odborný články, ale jednoduchý návod dát můžu. Je fakt, že jsem záležitost neřešil den, či dva.

Základem je vědět, kolik chci vydělat a nakolik jsem ochotný riskovat? Stupně rizika jsou 1 - 7, kdy 7 je riziko nejvyšší a obvykle nese nejvyšší výnos (nemusí být pravidlem). Pak se rozhodnout, v jaké měně chci investovat a délku časového horizontu.

Já investoval do fondů a hodně mi pomohla tabulka https://www.finparada.cz/Investice-Prehled-Podilovych-Fondu.aspx . Tady jsem si naklikal v úvodu svoje parametry (který typ fondu, částku, délku spoření) a podle výsledků, co mi vypadlo ... jsem si promyslel tedy ochotu rizika a jak jsem uváděl výše.

Zůstalo mi pár fondů a na ty se soustředil a snažil se podle googlu zjistit o daných fondech co nejvíce a pak i přes koho je investovat a zároveň zjistit ISIN (to je takový číselný kod pro jednotlivé fondy). Nakonec jsem šel na web https://www.conseq.cz/investice a tam vpravo vložil ten ISIN (u lupy), kde mi pak graficky vypadla úspěšnost fondu v minulém období. A to byl pro mne určující moment a volba, kam s ním?

Pak jsem kontaktoval společnost, co ty mnou zvolené fondy spravuje, dohodl si schůzku a protože jsem byl už definitivně rozhodnut kolik a kam investovat, tak se už jen držel pokynů společnosti, s ní sepsat smlouvu, převést peníze. Právě tam mi řekli o tom, že do 100.000Kč u jednoho fondu, se třeba i při výběru už po půl roce, tak nezdaňuje.

Zřídili mi účet a přes něj chodívám sledovat, jak se mým investicím daří. Samozřejmě si za to strhli poplatek, ale v mém případě to byl slušný kauf a co mi už fond vydělal, tak mi to poplatky nejen vrátilo, ale už i za poslední 3 měsíce, co jsem investoval, tak jsem v plusu.

Pro pohodlnost, abych nemusel stále chodit na ten svůj vytvořený účet a přihlašovat se, průběžně koukám na ten conseq.cz s tím mým ISIN a tam vidím hned, že jak situace vypadá?

Takže asi tak. Snad někoho inspiruju a třeba bude úspěšný natolik, že bude spokojený i ON. 8-)

P.S.: A takhle jsem to provedl vícekrát, kdy postup stále totožný.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny