Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchodování se dřevostavbami

Dobrý den,
můj kamarád který se pohybuje ve stavbách, mi doporučil byznys.
Jedná se o to, že si člověk nechá postavit dřevostavbu na klíč od firmy, která se tímto zabývá, a po postavení se prý dá prodat za dvojnásobnou cenu.
Zní to hodně hezky, ale je tento byznys reálný ?
V nemovitostech se nevyznám, tak mě zajímá Váš názor:)

Já se v tom teda taky nevyznám, jenom by mě zajímalo, proč by někdo čekal až si to bude moct koupit za dvojnásobek a nenechat si to postavit přímo.
Jinak jde taky o to, čemu říkáš "po postavení". Pokud to bude několik let, tak to klidně dvojnásobek být může.

Máš pozemky na lukrativním místě? Víš jistě že ten komu se bude líbit tvůj pozemek bude také chtít žít v dřevostavbě? Pokud vím z okolí tak jedna dřevostavba dosud připadala na cca 100 jiných staveb. Něco jiného jsou nízkoenergetické domy. Kdo má peníze tak si nechá udělat barák dle svých představ a kdo je nemá tak si nemůže moc vybírat. Dále záleží na tom kde se pozemky nalézají pokud to budeš mít v Praze či okolí, tak tam prodáš všechno ale jinde to už bude problém. Také je potřeba počítat s tím, že Covid 19 zahýbe s příjmy obyvatel v blízké budoucnosti. Je naděje, že hodně lidí umře a pak bude dostatek volných bytů, ale to je jen fantazírování nad budoucností.