Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kč-euro-dolar (pokec)

Tak jsem dnes ráno hodně zpozorněl, když D.T. nahlásil na Twitteru, že má koroňáka. Během deseti minut začal dolar padat (skoro volným pádem), začaly mě svrbět dlaně v očekávání, kde to skončí.

Nu - nic moc. Z 23,30 na 22,90 a za poslední cca hodinu růst na 23,00. Také to mohlo aspoň na chvíli sešupnout někam k 21 korunám… ]:)

-----
Tím chci upozornit i na naprostou nelogičnost a ne-vazbu kurzů (měn, akcií) k reálným údajům (hospodářské výsledky). Je to prostě jen hra; ti dříve narození si možná pamatují na dot.com růst do nebes a následné splasknutí na desetinu i níže.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nesouhlasím. Chybná je bohužel úvaha, že koronavirus u Donalda nutně způsobí nějaký zásadní pád dola… poslední
Není to hra 12.10.2020 11:11
Není to hra

Nesouhlasím. Chybná je bohužel úvaha, že koronavirus u Donalda nutně způsobí nějaký zásadní pád dolaru. Proč by měl? Někdo si myslí, že se americe bude dařit lépe s ním (Trumpem), někdo že bez něj atd. Není vůbec jednoznačná a přímočará taková souvislost. Není dokonce ani jasné, jakou strategii DT s tím onemocněním (navíc jen údajným, kdoví jaká je pravda) použije a zda mu to tedy v konečném důsledku uškodí nebo pomůže u voličů atd. Já obchoduju zásadně podle událostí a informací (nikoliv podle nějakých technických analýz apod.) a živí mě to velmi dobře. Je ale podstatné poznat, které ty informace důležité jsou a mít odhad, jak velkou váhu jim dát.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru