Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dolarová platba kartou v EU - kde ušetřit

Ahoj, všimnul jsem si, že když platím (přes internet) v zahraničí (dolarové platby), Kypr nebo Británie (sice už exEU, ale myslím, že tam rozdíl ještě není), mám docela nevýhodný kurz oproti aktuálnímu stavu trhu. Účet mám vedený u FIO Banky a karta je MasterCard. Mohu nějak (např. účtem u někoho jiného) na těchto platbách ušetřit? Jedná se o částky v řádech statisíců korun, takže to nedělá úplně málo. Díky moc všem za případné rady.

Platby převodem nejsou možné, musím většinou platit kartou. Ale zajímá mě i zkušenosti, jaké máte s kurzy u převodů.

Drobné platby: korunová kreditka Hello Bank, možná nejvýhodnější přepočet kurzů. Jen nepatrně se liší od kurzu ČNB střed.

Pokud jde o stotisícové platby, tak je potřeba dolarový účet a dolarovou debetku. Pokud nemám svoje dolary a potřebuji je získat převodem z Kč, využívám Roklen FX. Čím více v jednom kroku vyměníš, tím je kurz ještě výhodnější. Jednou jsem si ještě lepší kurz domluvil přímo u nich v dealingu.