Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypotéka u FIO

Dobrý den,
nevíte jak je to dneska u hypoték (mám u FIO Banky), když bych chtěl předčasně splatit, tak budu muset zaplatit vše i s budoucími úroky tj. celkovou splatnou částku? Nebo je nějak např. zákonem dané, že pokud splatím předčasně, tak úvěr končí a budoucím úrokům bych se tak vyhnul?
Díky za radu, nějak se v tom neorientuji a nechci se ptát přímo banky.

Nevím přesně, jak je to teď, ale dřív bylo možné bez sankcí doplatit hypotéku na konci fixačního období, to bývá obvykle 3, nebo 5 let. Taky je možné každý rok, při výročí uzavření smlouvy, splatit až čtvrtinu opět bez sankcí.
Jestli se něco v tomto změnilo, tak to už přesně nevím, protože na doplacení celé hypotéky prachy nemám, takže jsem to nezjišťoval. Ale určitě ti v bance poví. U Spořky i Komerčky, pokud máš hypotéku, tak ti přidělí osobního bankéře a měl bys na něj mít kontakt. Ten ti poví přesně co a jak.