Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako začať predávať pramenitu vodu

Dobrý deň,

Prosím vás, chcel by som začať predávať vlastnú pramenitá vodu. Vedeli by ste mi poradiť akým procesom a výrobou, treba prejsť aby som mohol začať predávať? Alebo aspoň mi poradiť na koho sa obrátiť? Už neviem kde hľadať o tom informácie a pomoc.

Vlastná pramenitá voda?
:-?
Ty si VLASTNÍKOM nejakého prameňa? Pozri si "vodný" zákon. Voda je majetkom štátu! Takže ty nemôžeš len tak predávať štátnu vodu! Na to potrebuješ povolenie, licenciu z MH + laboratórne certifikáty nezávadnosti vody + laboratórne testy zloženia vody (stopových prvkov). Ďalej potrebuješ nejakú linku + povolenie od hygienikov. A samozrejme - živnosť na predaj + registráciu na DÚ.
A je toho ešte viacej!

Větší odběr i z vlastní studny je zpoplatněný.Trvalý prodej čehokoliv je braný jako živnost a prodej potravin, což pitná voda je taky, má i další omezení a nutná povolení.
Tak si raději najdi nějakou normální práci.A koukej na Slunečnou, tam ji časem začnou stáčet a prodávat taky.
Nebo si kup láhev sirupu a prodávej ji jen na poutích po kelímkách jako malinovku.Vyděláš víc.

Souhlas s yYy. Jsou tam ještě další aspekty. Za odebranou vodu budeš muset platit státu. Do čeho to budeš stáčet vratné či nevratné lahve? Těch otazníků je habaděj. Jak se chceš prosadit na trhu proti gigantům, kteří jej ovládají? Dám ti další příklad. Všechny velké pivovary mají svoje vrty a studny s kvalitní vodou, mají technologie na stáčení a slyšel jsi že by někdo z nich prodával balenou vodu. Dám ti ještě jeden příklad největším odběratelem pitné vody od vodárenské společnosti v Karlových Varech je firma Mathony minerální vody a jelikož vratné lahve se nepoužívají dej si otázku kam ta voda přijde. Firma musí také minerální vodu upravovat (např. zbavují ji železa). Po vstupu ČR do EU (Slovenska se to týká také) se snížila norma na minerální vodu 6 x. Nyní piješ vyvážené minerály a můžeš je pít pořád (dříve by ti zkameněly vnitřnosti). Na trhu jsou také firmy, které prodávají vodu, kterou čerpají z kohoutku. Počítej také s tím, že až začneš obcházet úřady a shánět různá povolení, začne ti konkurence házet klacky pod nohy. Nejlépe bude když si přečteš něco o obci Prameny, která je nejzadluženější obec v ČR díky tomu, že měla stejný nápad jako ty.