Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Financování obcí

Dobrý den,
nevím zda jsem to dal do psrávné sekce, ale snad jo.
Měl bych dotaz. Když je město, které má místní části (okolní vesnice) a ta vesnice se 60 obyvateli má roční rozpočet např. 70 tisíc korun, co se stane v momentě, když se tam jako podnikatel a plátce DPH nastěhuju a dám trvalé bydliště? Dostane víc peněz město nebo ta místní část? Nevíte někdo, jak se to počítá?
Díky

Pokud se tam přistěhuješ tak určitě do místní části nic nepřijde. Pokud jseš živnostník nebo právník či doktor, tak peníze přijdou do rozpočtu města pod které místní část patří. Pokud máš s.r.o. tak to přijde na celý okres a rozděluje se to dle počtu obyvatel všem stejně za občana. Ale také pokud se přistěhuješ před koncem roku a příští rok budeš chtít vratku na daních tak to seberou městu z té tvé nové adresy.

To máš pravdu. Samozřejmě, že nejvíc firem má sídlo v Praze jelikož se tam na ně daňová kontrola dostane až za sto let. Tazatel se ptal na soukromníka a já jsem doplněním trochu ulít. U Bakaly šlo ale o to co bylo napsáno přímo na něho jako osobu a ne na firmu a byl to jednorázový daňový odvod. Pak už se to myslím neopakovalo.