Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrušení podaného daňového přiznání

Dobrý den,
jelikož jsem měl více zaměstnavatelů, podával jsem si za rok 2019 daňové přiznání sám. Teď po mě chce FÚ doplnit nějaké dokumenty a mě se to nechce oběhávat. Lze tedy oznámit FÚ, že jsem si to rozmyslel, že daňové přiznání sám podat nechci (měl mi něco vracet), že tedy nic vyplatit chtít nebudu a mít od toho pokoj? Nemám na to vůbec čas. Nebo jednou podané daňové přiznání už budu muset "dodělat"? Díky za radu, pokud někdo ví jak to chodí.

Pokud nějaká ta zaměstnání probíhala současně (a to asi ano, jinak by nebyl důvod podávat daňové přiznání, ale vyřešilo by se to zúčtováním daně u zaměstnavatele) a byla odváděna záloha na daň, tak je daňové přiznání povinné.

mají mi pár tisíc vracet.. i tak je to povinné? Nevím o tom, že by to bylo povinné podat, ptal jsem se, jestli je povinné v tom podání pokračovat, když bylo začato, ale jinak přece je na mě, jestli si podám nebo ne, daně byly odvedeny zaměstnavateli a jen mi můžou (a mají) vracet..