Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odpocty hypotek a zmeny po koronaviru

Dobry den,
dokaze mi nekdo poradit jak je to s odpoctem hypotek a novinkou predstavenou nyni. Pise se ze u nabyti titulu do 2021 lze uplatnit odpocty. Vlastnime pozemek a planovali jsme realizaci RD, pozemek uz vlastnime, bez uveru. Dokazete mi poradit zda:

a) pokud pozadam o hypoteku a provedu napriklad prvni cerpani z hypoteky v 2021, ale dum doposud nebude zkolaudovan bude stale mozne v ramci tohoto uveru odecitat uroky od danoveho zakladu?
b) musela by se jak hypoteka tak kolaudace udit v 2021?
c) nebude mozne na RD jiz vyuzit odpocet uroku?

Diky

tak to vypada po druhem cteni ze to projde. uvidime co Milos, ale ja to interpretuji tak, ze odpocet jde az do roku 2021. Tzn. mam pozemek koupeny 9/2019 a zde uz zaplacenou dan z nemovitosti holt bohuzel beru, ze neuvidim, ale porad alespon verim, ze kdyz si treba 6/2021 vezmeme hyptoeku na stavbu RD na danem pozemku, tak bude mozne jeste odecitat uroky z uveru. Za predpokladu, ze to bude uver v 2021.