Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc pro OSVČ

Dobrý den, podala jsem si žádost na kompenzační bonus. Dnes jsem četla nové podmínky, které jsem doposud nevěděla. Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na bonus, i když jsem v březnu fakturovala 120.000,-. S fakturou jsem v březnu vůbec nepočítala a najednou přišla. Předem děkuji. :)

Níže uvedené podmínky jsou spíše jen do co formy, protože je splní téměř každý, stačí jedna z nich. Že pod nějakou z nich spadáte, potvrzujete čestným prohlášením, které budete dokládat k žádosti.

- Nutnosti uzavřít provozovnu či omezit její provoz,
- vaše karanténa nebo vašeho zaměstnance,
- péče o vaše dítě nebo překážky v práci spočívající v péči o dítě u vašeho zaměstnance,
- omezení poptávky po výrobcích, službách nebo jiných výstupech vaší samostatné výdělečné činnosti,
- omezení či ukončení dodávek nebo služeb potřebných pro výkon vaší samostatné výdělečné činnosti.

Nedokládáte žádné účetní výkazy a nesleduje se propad tržeb.

Otázky/odpovědi na webu MF:

Jednou z těchto podmínek je to, že výkon samostatné výdělečné činnosti žadatele byl v kalendářním měsíci, v němž nastal den, za který se poskytuje kompenzační bonus, zcela nebo z části omezen nad míru obvyklou v důsledku aktuálních událostí souvisejících s koronavirem. Pokud tedy k tomuto omezení došlo během daného kalendářního měsíce, je podmínka splněna pro všechny dny, které do tohoto měsíce spadají. Podmínka je tedy nastavena dosti benevolentně a není ambicí posuzovat přesný den v měsíci, kdy dané omezení nastalo. Rovněž není rozhodné, zda takové omezení je důsledkem jednorázové skutečnosti (například výpadek podstatné zakázky) či průběžné skutečnosti (například částečné omezení činnosti provozovny). Podstatné je pouze to, že v daném kalendářním měsíci jako celku došlo k omezení činnosti žadatele nad míru obvyklou. Rovněž není vyloučeno, aby počátek omezení nastal ještě před začátkem bonusového období; zde postačí, pokud omezení během bonusového období nadále trvá.

musíte to omezení kvůli kterému jste podávala tuto žádost o příspěvek 25t poté obhájit či nějakým způsobem doložit při možné následné kontrole z FÚ pokud FÚ zjistí ovšem že jste čerpala příspěvek neprávem tak se jedná o podvod viz článek:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-neopravneny-odklad-splatek-nebo-bonus-pro-osvc-az-osm-let-100215?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null