Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CZK atakuje hranicu 28

Můj názor na to je, že koruna pořádně neví, kde se usadit. Tak jak v únoru klesala až ke 24.80 (klidně i na přepážce směnárny, já jsem se unáhlil a eura na léto jsem vyměnil za 25.30 (holt křišťálovou kouli nemám a chtěl jsem to vyřídit "než si to někdo rozmyslí"), za 24.80 to už byl jen maličký zbyteček (cca €200), to když jsem viděl, že to stále klesá, tak jsem vymetl veškeré drobné s tím že další měsíc ještě něco vyměnim, no nevyměnim, ale na letošní léto mám eur dost a pokud se naplní poplašná zpráva co běžela včera v televizi (tedy prodloužení válečného stavu do konce příštího roku), tak je možná ani nebudu potřebovat), tak nyní roste a zase neví kam. Ještě že jsem po těch eurech skočil a to jsem spíš myslel, že jako každý rok to ještě klesne a já si budu rvát vlasy, že je mám za 25.30 když je to třeba 24.50.
Druhá věc která mi přijde je, že korunu táhli nahoru (lépe řečeno euro, dolar, libru atd. dolu) hodně turisti. Před intervencema naší národní banky to bylo vidět, od května do září pokles, přes zimu mírný nárůst, ve výsledku mínus koruna za rok. Turisti nejsou tak to táhnou burziáni a ti jak slyší korona (tedy název naší měny v řadě jazyků) tak se toho radši zbavujou, i když neni důvod (stejně jako nedávno psali o nějakém pivu jménem korona).
Toto jsou samožřejmě moje laické názory, nejsem ekonom, ti mají třeba jiná vysvětlení. Že trpí ekonomika je jasné, jen mi není jasné, proč by ta naše měla trpět víc než evropská, jde tady přece o poměr dvou stavů ne o absolutní stav.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny