Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daňové přiznání

Dobrý den, mám takový dotaz. Doma se hádáme na čí straně je pravda. Je pravda, že pokud udělá daňové přiznání zaměstnavatel, že se vzniklý přeplatek zdaní ve výplatní pásce, kdežto když si udělám DAP sám tak se mi částka vrátí celá, nezdaněná.

Za mě je tvrzení, že se přeplatek zdaní úplný nesmysl.

Prosím o správnou odpověď.

Děkuji :)

Zdanit daně? Ne, to co stát vrací, se nedaní.
Kdyby se to u zaměstnavatele danilo, tak by to každý soudný člověk odnesl na FÚ sám, za těch pár litrů to stojí. Zvláště, když vratka dělá klidně i 30 tisíc, to už za to stojí, no ne?