Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvody v nezamestnanosti

Zdar,

Prestupujem do novej roboty a medzi vypovedou v starej a nastupom do novej budme mat 5 dni, kedy budme defacto nezamestnany. Chodit na urad prace a ziadat pridavky na apr dni nebudem (mal by som narok). Chcem len doplatit zdravotne. Nakolko ale potrebujem v tom kratkom 5 dnovom okne vyriesit spustu dalsich veci, chcem sa opytat, ci nepozna niekto sposob, ako to poriesit cez internet.
Co vlastne mam zaplatit ? len zdravotne poistenie ? Kolko to moze byt € za 5 dni ?
Nechcem, aby som mal nedoplatok par aur a za tri roky ma rozobrali na organy koli urokom...

Vdaka,

Mato

Rada - navštív pobočku tvojej zdravotnej poisťovne.
Minimálny odvod za mesiac pre samoplatiteľa je 70,91€. Tak si vypočítaj, koľko za deň. V poisťovni ti to presne vypočítajú.
Ale nie je potrebné to ihneď zaplatiť. Stačí, ak po zamestnaní sa skočíš na pobočku a za tie dni doplatíš.

Vďaka,
Skočím tam niekedy :) Ešte podľa dohody so zamestnancom možno pouvažujem ajnad úradom práce, aj keď len na týždeň, ale na pár eur mám nárok... Lepšie ako doplácať. Len keby sa to všetko dalo cez internet do frasa.

Teoreticky nikam nemusis ist, zdravotna, ci socialna by ta mali oslovit same ako dlznika (bez sankcii).
V minulosti (teraz uz vyrazne menej) tam vsak mali bordel (teda myslim tu statnu zdravotnu a socialku) a bolo bezne, ze na teba vytiahli aj 8-9 rokov stare dlhy, o ktorych si samozrejme nic nevedel.
Posledne cca 2 roky sa to vyrazne zlepsilo a trva im to maximalne par mesiacov.