Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jsem povinen evidovat tržb?

Jsem majitelem hudební skupiny hrající zřídka na různých akcích. Finanční odměna je proti vystavenému dokladu, který je zaveden do účetnictví. Každoročně podávám daňové přiznání. Roční tržby nejsou vyšší, než 40.000,- Kč.
Jsem povinen evidovat tržby v EET? Děkuji za odpověď nejlépe na petrusti@centrum.cz

Nevím, jestli je umělecká činnost obsažena v povinnosti EET.
Pokud ano, tak evidence musí být. Ale pro malé tržby, nebude nutnost vést EET v on line režimu.
Bude možnost ji vést v off line, způsobem, že si podnikatel vyzvedne registrované papírové účtenky na fin. úřadu a ty bude po doplnění částky vydávat. V určitých intervalech je odevzdá na fin. úřadu a ten je hromadně zaregistruje.
Přesné podrobnosti zatím nevím, ale budu to zjišťovat, protože jako důchodce mám nevelký náhodný příjem na živn. list. Jako řemeslník budu EET podléhat. Ale zařízení na on line registraci se mi nevyplatí.

Zařízení také nemám, ale za jednorázově necelou tisícovku vč. DPH (žádné další paušální platby) jsem si pořídil soft, umožňující vést pro dvě firmy EET na PC a účtenky tisknout na čemkoliv. Pro jednoho je to za 605Kč vč. DPH, to je oproti tomu opruzu s papírky vyzvedávanými a odevzdávanými na FÚ, včetně dalšího tiskopisu, zanedbatelné.