Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sleva na poplatníka během nemocenské?

Zdravím,

měl bych menší otázku ohledně daní... od konce září jsem byl doma na nemocenské, a od prvního ledna jsem nastoupil do práce. Chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na základní slevu na poplatníka, když jsem byl na nemocenské, nebo na slevu mám nárok pouze za dobu, kdy jsem pracoval?

Díky za info :)

Když jste nemocný, nepobíráte žádnou mzdu, tím pádem neodvádíte žádné daně a tedy není z čeho dělat slevu.
Nemocenská není mzda.
Nechápu kam dotazem míříte. Můžete to rozvést? Pak se možná dobereme k tomu, co vlastně opravdu chcete vědět.

Je to jinak. Nemoc slevu svým způsobem zvětšuje.

Je to proto, protože sleva na poplatníka je roční, v konstantní výši 24.840 Kč pro kohokoliv. Když v práci 3 měsíce marodíš, v těch měsících (nulová mzda) si tu zálohovou "měsíční" slevu ve výši 2070 Kč nemůžeš uplatnit. Učiníš tak v daňovém přiznání (sám) nebo ročním zúčtování daně (u zaměstnavatele, nemáš-li jiné příjmy) a "nevyčerpaných cca šest tisíc dostaneš.