Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povinné udaje na dokladu

Ahoj,

za rok přijmu pár plateb v hotovosti.
Jaké údaje je nutno povinně uvést na doklad?

Určitě IČ (neplátce DPH), datum, cenu, název služby, podpis.

(Ptám se protože jsem někde zadrbal razítko a nechce se mi psát všechno, co bylo na tom razítku. :D )

Děkuji.

Úplně nerozumím.

1) Obchod (investiční zlato budiž výjimkou) a restaurace nemá důvod odběratele nějak identifikovat, pokud on o to neprojeví zájem, třeba protože je nákup nad 10.000 a on je plátcem DPH.

2) U členských příspěvků si myslím, že pokud (jako příjemce, jako ta malá organizace) si zaznamenáš, že "L-Core zaplatil 200Kč", více nepotřebuješ. Ty příjem přiznáváš, nezatajuješ. Naopak, L-Core by měl vyžadovat nějakou stvrzenku i s vyznačením účelu platby, aby po něm náhodou Otazník nechtěl zaplatit ještě jednou. On potřebuje mít v ruce papír, že už zaplatil (a za co zaplatil, např. "členský přípěvek na rok 2020").

Samozřejmě není žádný problém, když máš orazítkované příjmové doklady a pokud někdo zaplatí, tak v "přijato od" plátce plnohodnotně identifikuješ.