Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najem

Chtěl bych kupovat apartmán v Krkonoších na pronájem. Chci se zeptat jestli je to dobrý nápad a jestli blížící se krize nějak ovlivní turistiku.

Pokud to chceš koupit a počítat později s enormním nárůstem hodnoty, tak tam bych v rozpacích. Pokud chceš zhodnocovat investici inkasem nájemného a máš přehled o místních podmínkách, tak proč ne.
Edit, krize se letovisek většinou nedotýká nějak fatálně, maximálně se ti zmenší výnosnost nájmu.

Souhlasím s tebou ale je tam ten otazník místních podmínek. V jakém místě to bude, jak daleko od sjezdovky, je k nájmu také parkování, bude se mi o to starat firma nebo tam budu muset dojíždět, jaké budu mít sousedy, jaké budou náklady a možnosti nájmu v mimo zimní měsíce, kdo mi bude provádět úklid apartmánu atd. Pronajímání má většinou smysl pokud bydlíš poblíž a můžeš si výše uvedené činnosti udělat svépomocí a nebo je v tom místě hlad po těchto prostorách a fungují tam spolehlivé ( na tom slovíčku hodně záleží) firmy, které mi to za 10 - 20% z výnosu zajistí.