Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Živnosť - IČO/DIČ/IČ DPH

Dobrý deň, som začínajúci živnostník a potrebujem poradiť ako to funguje ohľadom nákupov/faktúr a ich pridávaním do nákladov pri podávaní daňového priznania. Mám veľmi jednoduchú otázku, je potrebné aby na faktúre napríklad z nákupu v e-shope bolo uvedené IČO prípadne aj DIČ? Pokiaľ viem tak IČ DPH nemám nakoľko nie som platcom DPH. DIČ ale mám ale neviem či ho je potrebné uvádzať alebo nie. Možno je to trocha blbá otázka ale chcem mať istotu že to bude správne. Vopred ďakujem.

Trochu to pletete. Jako podnikatel máte určitě IČo a jako neplátce DPH nemáte DIČo. Takže když budete něco objednávat na netu tak tam uvedete svoje obchodní jméno s adresou sídla a vaše IČO. Takovýto doklad si dáte do nákladů v daňové evidenci ( pokud tedy neuplatňujete paušální náklady).