Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem U koho pojistit byt (kvůli hypotéce)?

Ahoj, máte tip na nějakou zajímavou pojišťovnu? Potřebuji pojistit byt kvůli hypotéce a už se mi krátí termín. Vůbec nemám přehled v čem a jak moc se pojistky liší a jaké jsou ceny a na webu jsem z těch informací taky zatím moc nezmoudřel. Kde máte pojistku vy? A jaké další pojistky v souvislosti s bydlením v bytě vedete?

Já to mám u Kooperativy. Pojistky dvě, jednu na byt, druhá na domácnost. Je to zvlášť, protože pojistka na byt je vinkulována na banku, domácnost mám pro sebe. Loni jsem pojistky "upgradoval", ozval se mi jejich agent a za téměř stejnou cenu mi nabídnul mnohem vyšší krytí škod.
Dobrou pojišťovnu však poznáš podle toho, jak ochotně a rychle vyplatí škody, nikoliv podle ceny a rozsahu. Zatím jsem však nic takovýho nepotřeboval, takže sám nevím, jestli je to u nich dobrý, nebo špatný.