Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nárok na, slevu na poplatníka

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, ke dni: 23.8.2019 jsem rozvázal pracovní poměr u jedné firmy, ve které jsem podepsal prohlášení na slevu na poplatníka.
Od: 26.8.2019 nastupuji do jiné firmy, a nejsem si jist zda mohu téhož měsíce, tedy od 26.8.2019 do 31.8.2019 uplatnit slevu na poplatníka,
nebo až od 1.9.2019.

Děkuji za odpověď.

Podepsat prohlášení k dani z příjmu můžete u nového zaměstnavatele podepsat hned
po skončení prvního zaměstnání, ale nový zaměstnavatel může slevu uplatnit nejdříve
od následujícího měsíce. (Slevu lze uplatnit jenom jednou za měsíc.)