Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČSAD - pokuta

Dobrý den,
před pěti lety mi byla řidičem autobusu zabavena studentská karta s neplatnou měsíční jizdenkou (přelepoval jsem na ní čísla platnosti), která stála na 700kč. Víte tady někdo kolik tam teď asi můžu mít dluh?

Měl jsem zaplatit 700 za tu měsíční, ale prostě byl jsem malej párek ještě a chtěl ušetřit každou korunu, protože jsem jezdil v té době na motorce a to je fakt drahej koníček, takže jsem vystřihoval čísla z jiným jízdenek a přelepoval je na tu jednu měsíční každý měsíc tak, aby to vypadalo že už ji mám na ten další. A jednou se mi to jedno číslo nějak vychýlilo nebo tak a ještě jel takovej picnutej řidič, takže si mě karma našla :D . Jinak díky ml1 za odpověď, dost mě uklidnila. <3

To už je promlčené, pokuty se promlčují do roka (pokud vím), pokud by to začli teď vymáhat, dá se tím argumentovat. Pokud se nevytasí s obsílkama, které tehdy posílali, tak mají smůlu (a když to tak vezmu tak i tak, protože by museli objasnit, proč na to 5 let nikdo nešáhnul). Jinak pokuta u ČSAD je momentálně 1500 (což je zároveň nejvíc, co povoluje zákon), ale jestli to tehdy bylo 700, tak to bude 700 plus nějaké náklady na vymáhání co si přisadí vymahačská služba.
Pokud ji zabavil řidič, tak přece nedošlo k přistižení jízdy na černo, tam přece žádná pokuta neni, nepochybně vám prodal lístek nebo vás vyloučil z přepravy.