Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Směna peněz

Dobrý den, potřeboval bych pomoci se směnou kanadských MINCÍ (cad) na české koruny (czk) Nikde nemůžu najít směnu mincí, jen bankovek. Momentálně mam u sebe 86x 2cad 3000czk, 80x 1cad 1350czk, 467x 0,25cad 2000czk, a další drobné po pár stovkách. Nutně potřebuji najít způsob jak převést tyto kanadské mince na českou měnu.(Hledal a obvolával jsem desítky směnáren.) Děkuji.

Poslední roky pracují směnárny i banky jen s papírem. Dřív pracovaly aspoň s největšími mominály (např. 1€ a 2€). Pokud nějaká banka tuto službu zajišťuje, pak jedině za nehorázné poplatky (kupř. 1€ mincí za 15 korun namísto 25). Kdysi jsem si třeba ze směnárny v praze pod koněm odnesl hrst euromincí a několik pětieurovek, protože jim došly bankovky (ani mi to nevadilo, potřeboval jsem to na drobnou útratu).
Zkusil bych velké banky (KB, ČS ...), nebude to zadarmo, ale mohly by.
Neumím si představit, jak normální člověk může přijít k takové hromadě mincí. Navíc mincí ze země za oceánem.

Ještě mě napadá jedna varianta, zkusit to nabídnout na aukru nebo nějakém takovém serveru za nominál, třeba se toho chytí nějaký sběratel.

Způsob jak jsem k tomu příšel tady nechci moc párat.. :DDD Myslíte, že banky jako KB, nebo ČS by s tím dokázali provést čeho potřebuju ? A navíc nevím jak jim dát vědět, nebo se zeptat na tuto možnost. Nějaké nápady ?