Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DPČ + DPP a daně

Zdravím,

měl bych na Vás otázku ohledně daní u studenta.
Jakožto student jsem celoročně zaměstnaný u zaměstnavatele A - od ledna do dubna jsem pracoval na DPP, nyní jsem do konce roku přešel na DPČ. Zde mám podepsaný růžový papír.
Přes léto (červen až srpen) budu souběžně zaměstnaný u zaměstnavatele B na DPP. Zde růžový papír nepodepíšu (již mám u A, u kterého si rovněž nějakou korunu v těchto měsících vydělám).

Chtěl jsem se zeptat - pokud jsem správně hledal, budu mít povinnost podat daňové přiznání?
Když ho podám, můžu očekávat nějaké daně zpátky? (pokud se nepletu, tak u B budu danit srážkovou daní 15% - tu daňovým přiznáním jako student získám zpět? Nebo se jedná i o to, zda si vydělám více či méně než 10 000?)

Předem díky za odpovědí

Prohlášení k dani z příjmu lze podepsat i v případě DPP → mohl jste je
podepsat hned od ledna a od začátku by šlo o daň zálohovou.

Zaměstnavatel nemůže za nikoho vypracovat a podat daňové přiznání.
Může po skončení roku provést na základě písemné žádosti zaměstnance
provést Roční zúčtování daně z příjmu (RZD).

Bez znalosti výše příjmů a odvedených daní se těžko dá odhadnout,
jestli Vám nějaký přeplatek daně vznikne. Ale vzhledem k tomu, že jste
za leden až duben neuplatnil daňovou úlevu, to je možné.

V případě souběhu dvou či více zaměstnání bývá dobré podat daňové přiznání,
v němž lze požádat o vrácení srážkové daně.

Případný přeplatek daně lze vrátit maximálně do výše odvedených daní.