Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poplatky Česká Spořitelna

Dobré dopoledne vespolek,
jen se chci zeptat, jestli by mi někdo z uživatelů služeb ČS neporadil, jestli s ještě účtují poplatek za příchozí platbu? V jejich "ceníku" jsem to nenašel, tak se raději ptám…
Díky za info, K.

Edit - hledám, ale koukám, že netuším typ účtu…

Na typu účtu to hodně závisí. Ty klasické (sporožirový účet, Osobní účet, Osobní účet II) to mají zpoplatněné 5 Kč + 2Kč pokud to jde přes čnb (převod z jiné banky v ČR).
Nedávno jsem koukal na jejich ceník a tam mají úplně něco jiného (říkají tomu Základní účet), a zřejmě pod tlakem konkurence (ale jen pro nové klienty) od účtování těchto poplatků upustili.

To poznáte ve smlouvě o účtu (kde by typ účtu být měl) nebo ve výpise, pokud nějaké příchozí platby máte a máte u nich počítaný poplatek.

Díky za info, bohužel typ účtu neznám. Mám poslat nějaké peníze, ale protože mi jde o princip (a snahu dokázat, že i příjem se může prodražit), mám velikou chuť tu částku poslat po koruně. Sice to zabere nějaký čas, ale vzhledem k tomu, že mám odchozí platby ze svého účtu bez poplatku (jiná banka), jsem ochotný obětovat nějaký ten čas a minimálně část sumy takto odeslat jako varování…
Ale protože mluvím rychleji, než myslím, tak jsem se mohl dojít zeptat přímo na pobočku…

Pokud bych v nějaké bance měl platit jakékoliv poplatky, zašel bych na pobočku a chtěl kompletně bezpoplatkový účet. Pokud nevyhoví, zvedám kramle. Nedávno ČS řešil jeden můj klient (za v.o.s.), udělal bububu a od té doby je firma bez poplatků. U "občana" to musí jít taky.

Už jsem prošel spoustou typů účtů u ČS až k tomu jejich nejnovějšímu (Moje Zdravé finance) a nevzpomínám si, že bych někdy platil poplatky. I vedení účtu je zdarma, pokud jej aktivně využíváš a máš tam nějaké další produkty.
A navíc (jak jsem včera zjistil) můžeš jeden účet někomu "věnovat". Manželka měla nějaký starý účet u ČS, takže teď má i ten bez jakýchkoliv poplatků.