Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nájem - energie psané na mě a předčasné ukončení smlouvy...? Penale?

Ahoj
Pokud pujdu do najmu bytu a energie (elektřina, internet, případně plyn) budou psané na mě - tzn. já si budu muset uzavírat smlouvy s dodavateli energií (ČEZ např. atd.), tak co se stane když ukončím nájem dříve...?
Nájemní smlouva samotná je prakticky vždy na 1 rok.
Jak je to se smlouvami na energie (třeba konkrétně ta elektřina a plyn). Uzavírají se tyto smlouva taky jen na určité období (1 rok), nebo na dobu neurčitou...?
A co se stane pokud se budu chtít z bytu stěhovat už po pár měsících někam jinam...? Jaké penále budu platit pokud busu muset vypovědět smlouvu o dodávkách energií s poskytovali takto "brzo" jen pár měsíců po zahájení... Jsou tam nějaká penále, jak velká?

Tak jsem se na to trochu díval a co vím tak s dodavateli energií muzete uzavřít 2 typy smluv - na dobu určitou a na dobu neurčitou, díval jsem se teda myslím jen u ČEZu a ten měl u smlouvy na dobu neurčitou výpovědní dobu 3 měsíce...

Kdežto u smlouvy na dobu určitou měl jen 1 měsíc...

Tzn. asi by bylo lepší (pokud majitel bude chtít abych se sám přihlásil k odběru) to udělat na dobu určitou (1 rok) a pokud bych to náhodou potřeboval ukončit dříve než za ten rok, tak výpovědní doba je jen jeden měsíc...

Ted je ale pravda že i když výpovědní doba je kratší (1 měsíc platba vs 3 měsíce platba) tak je zase možníé že penále u výpovědi na dobu určitou budou větší...