Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada škody - rozrytí pozemku divočáky

Dobrý den,
nemá někdo zkušenosti jak řešit náhradu škody při rozrytí pozemku divočáky?
Jedná se o cca 2000m2 kompletně přeryté udržované travní plochy využívané jako kempovací plocha v rámci podnikání.
Kontaktoval jsem správce honitby, který revír pronajímá dalšímu nájemci a ten mi sdělil, že nic opravovat nebude natož pak platit nějakou firmu na opravu.
Mluvil jsem i s jiným myslivcem a ten mi říkal, že když se něco takového stane v jejich honitbě, tak si udělají brigádu a pozemek dají do pořádku.
Pamatuje na to nějaký zákon?
Děkuji

Bolo ti poradené. Pokiaľ lesná zver poškodí majetok súkromnej osoby (táto osoba nemá oprávnenie túto zver zlikvidovať) - zodpovedá za vzniknuté škody poľovné združenie, z ktorého lovného revíru zver je. Tvrdenie, že nič nebudú opravovať, nahradzovať je protiprávne - poľovné združenie totiž zodpovedá za tieto škody.
A pokiaľ prenajímajú - oni sú majiteľom, oni musia nahradiť a potom oni nech si refundujú od nájomcu. Teba nemusia zaujímať ich zmluvy s niekym iným.