Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň z prodeje nemovitosti

Ahoj,
prosím o radu jestli se platí daň z příjmu z prodeje nemovitosti.
V dědictví jsme dostali 1/8 nemovitosti a tu po domluvě s ostatními dědici obratem prodáme novému majiteli.
Nemovitost ještě není zkolaudovaná, pokud to má nějaký vliv.
Platí se z toho nějaká daň ze zisku?
Děkuji Luboš

V případě prodeje nemovitosti nejde o daň z prodeje nemovitosti.

Jde o daň z nabytí nemovitosti (tu platí, pokud si to nesjednáte jinak, kupující)
a o daň z příjmu, od které byste byli osvobozeni, pokud byste Vy nebo zesnulý
v nemovitosti bydlel/i alespoň 5 let.