Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hypoteka/stavebni sporeni/pujcka?

Dobry den kdyz je mi 21 let zacal jsem pred necelym pul rokem pracovat a premyslim nad bydlenim (prozatim sam nejlepe v byte staci garsonka nebo 1+kk) partnerku zatim nemam a nechci (nepotrebuji aby me o vse pripravila a ve vysledku me vykopla z baraku) bydlim u rodicu v dome mam nejake penize na uctu (ne moc ani malo ale nejsem takovy ten typicky "kluk" co musi mit novy iphone vsechno nove,.....) v ramci moznosti jsem celkem setrivy (a kdo nezna me prijmy a vydaje posoudit to nedokaze) no bydlim v jihomoravskem kraji plat mam prumerny mam stavebni sporeni na 2 roky (zbyvaji 2) a budu mit priblizne 200 000kc jenze nevim jestli hypoteku na byt stavebni sporeni pujcku??? vse ma sve + ale i - u stavebniho sporeni i ten jeden milion (coz pro nekoho muze byt malo) muze byt pro obycejneho prumerneho mladeho chlapa tezke nasetrit (kdo by chtel 7 let v sede v kuse sedet doma a nikam nejezdit nic si neuzivat jen setrit a setrit? ) samozrejme ze i kdybych si koupil nejaky byt ted a pozdeji ho prodal/pronajimal po case bych uvazoval nad rodinou a domem ale to je hodne vzdalena budoucnost diky za vase rady a cokoliv co vas napadne jak mi poradit :-) .

Tohle spíš patří do debaty. Potřebuješ si seřadit životní cíle. Mamahotel ti může ušetřit peníze proti komerčnímu nájmu víc naspoříš nebo budeš mít možnost si víc koupit, ale nájem v cizím je vhodnější pro sdílení bydlení s partnerem nebo vůbec nebýt na očích a dělat si sám co uznáš za vhodné. Jak píšeš o těch 200 tis. Kč tak ty budeš mít až za 2 roky a budou to prd peníze. Hypotéky se dávají v hodnotě až 80 % odhadní ceny kupované nemovitosti a ceny nemovitostí jsou dnes hodně vysoko, takže je třeba mít minimálně naspořeno půl míče, jenže pak je třeba nemovitost vybavit základem a na to taky bouchne nějakých pár stotisíců. ;-) Spíš se drž spoření, bydli doma nebo v nájmu, rozumně utrácej, nezanedbávej koníčky či cokoliv co tě baví, dělej kariéru v práci ať se dostaneš na nadprůměrný plat, za dva roky budeš určitě víc omlácenej životem, a na dost věcí přijdeš sám ....