Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Peniaze kamarat

Zdravim Vás, ospravedlňujem sa no neviem ako ďalej. Môj dobrý kamarát prišiel o prácu a od predvčera ma neustále volal, bol som s nim von a povedal mi že potrebuje požičať a to rovných 1000€ lebo má dlhy a potrebuje to splatiť. Vraj ma prisľúbenú prácu od Apríla.. neviem ako ho odmietnuť, poznám ho už od strednej vždy som s ním dobre vychádzal, no čo sa týka peňazí neverím mu. Ako ho odmietnuť? predsa len nie je to malá suma a bojím sa že s ním budu problémy. Vďaka

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Z Murphyho zákonů: Přítel, kterému jsi pomohl v nouzi si na tebe vzpomene, až bude zase v nouzi. N… poslední
Yarda 26.02.2019 09:12
Yarda

Z Murphyho zákonů:

Přítel, kterému jsi pomohl v nouzi si na tebe vzpomene, až bude zase v nouzi.

Napadá mne: To nemá nějaké blízké příbuzné co by ho založili? Nebo nějaký majetek co by mohl prodat nebo zastavit? Jaké má dluhy, jak se do nich dostal?
Koukal jsem, 1000€ je asi 26kKč, to není tak moc, pokud by někdo blízký potřeboval vypomoci z nějakého důvodu hodného zřetele (například by měl nabourané auto), možná bych se ustrnul. I kdyby mi to nevrátil, asi jsem přišel už o víc, měl bych pádnou výmluvu, proč v budoucnu nepůjčit ani jemu ani nikomu jinému.
Ale pokud by ten dluh vznikl například že ho chytnul revizor a on upomínky o zaplacení pokuty házel do odpadů, tak by měl smůlu.

BTW: Nezkoušel tvůj kamarád se domluvit s věřiteli na nějakém splátkovém kalendáři?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru