Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavební spoření vs. státní dluhopisy

Dobrý den,
prosím někoho znalého, zda by mi vysvětlil porovnání výhodnosti a výnosnosti stavebního spoření oproti státním dluhopisům. Jsem konzervativní klient a citlivý na riziko. Nechci a nesmím přijít o peníze. Zatermínování peněz akceptuji. Počítal jste někdo finanční porovnání? Se stavebním spořením si při výpočtech poradím včetně podmínek, které dobře znám, ale státní dluhopisy jsou pro mne velkou neznámou. Právě mi dobíhá smlouva stavebního spoření a chystám se uzavřít novou smlouvu s cílem rekonstrukce nemovitosti nejdříve za 6+ let, kterou mám v osobním vlastnictví.
Děkuji.

Státní dluhopisy máš v podstatě taky zabukované na 6 let, pokud chceš deklarovaný výnos. Procenta státních dluhopisů - daň z procent si snadno spočítáš (jestli ty 2 a něco procenta stojí za to).

Pokud ti dobíhá stavebko a máš prostor (nejsi blízko cílové částky), tak prostě pokračuj ve spoření. Peníze si pak můžeš kdykoliv vybrat a poběží státní podpora i úrok.