Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je pojistka od banky stejně dobrá jako ta z pojišťovny?

Zdravím,

mám bankovní účet u Ery (nyní už je přejmenovaná na Poštovní spořitelnu) a povinné ručení mám od České pojišťovny. Všiml jsem si, že Poštovní spořitelna má v nabídce i služby pojištění.

V kvalitě pojištění by rozdíl, tuším, být neměl, že?
U té Poštovní spořitelny by se to možná mohlo snad i strhávat samo a bylo by s tím při jednom méně starostí.
Podobné by to mělo asi být i s cestovním pojištěním.

Má cenu nebo je lepší nebo podobné mít pojištění od banky? Máte s tím někdo zkušenosti?

Vždy se dívej do produktu pojištění do všeobecných obchodních podmínek to na každém webu najdeš, bývá to v sekci u ceníků. Banka pojištění nedělá na vlastní triko, buď na to má vytvořenou vlastní dceřinou společnost nebo je pojištění zajištěno partnersky se samostatnou firmou. Podepisuješ vždy smlouvu s konkrétní pojišťovnou, vždy to bude jasně identifikované o jakou pojišťovnu se jedná. Abys dostal dobrou cenu tak je nutné obejít většinu pojišťoven. Smlouva s prostředníkem automaticky neznamená vyšší platby pojištění nebo nevýhodnou smlouvu, nebo naopak smlouva napřímo bez zprostředníka neznamená automaticky nižší cenu.