Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bankovní účet

Dobrý den, jsem student a chci si otevřít svůj bankovní účet, jenže nevím, kde.

1) Equa Bank - Běžný účet

2) ČSOB - Plus konto

Které by jste mi doporučili? Děkuji :)

(Aby se neplatily měsíční poplatky za vedení)

EB je zdarma bez podmínek, ČSOB při splnění měsíčního objemu příchozích prostředků.
Samozřejmě také záleží na dalších aspektech, které neuvádíte - pokud např. často hodláte vybírat z bankomatu, bude nejlepší účet u banky, jejíž bankomat máte nejblíže, atd.

Když už jste ten student, nastudujte také gramatiku - žadné "by jste" neexistuje.

Velké banky studentské účty ruší nebo je zrušily, protože si plně uvědomují jak důležitá věková skupina jsou mladí do 26 let a rovnou jim dávají zdarma základní typ účtu. Spořka, Čobka, Airbank, Fio, Komerčka, klidně založ všude a vyzkoušej si je, srovnávej. Využij soutěže pro nové klienty, nikdy nevíš. Zrušit, zavřít to lze kdykoliv. :-)

Se spořitelnou bývaly dost problémy. Měla tam studentský účet sestra. Nechala si sice potvrdit od školy status studenta a spořitelna si poplatky stejně počítala třeba už další měsíc. Pak je teda po reklamaci zase vrátila, ale aby se člověk furt musel starat o to, co mu účtujou...
Já jsem si účet zakládal až když jsem začal pracovat. Tehdy ve spořitelně, pak jsem si založil účet u Fio a ten u spořitelny jsem zrušil.