Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdanění platů

Dobrý den,

zajímá mě, kolik procent je odvedeno na daních a povinných platbách státu při různě vysoké mzdě.

Tedy při superhrubé mzdě:

20 000 Kč to je ?%
30 000 Kč to je ?%
40 000 Kč to je ?%
50 000 Kč to je ?%

Děkuji.

Hrubá mzda
+ zdravotní pojištění (4,5 + 9 %)
+ sociální pojištění (6,5 + 25 %)
-------------------------------------
superhrubá mzda

Superhrubá mzda = 1,34 × hrubá mzda.
34 % → zdravotní (9 %) a sociální (25 %) pojištění (to odvádí zaměstnavatel).
Zaměstnanec odvádí dalších 11 % → 4,5 % zdravotní a 6,5 % sociální pojištění.
Zdravotní (13,5 %) a sociální (31,5 %) pojištění celkem činí 45 % hrubé mzdy.
Zaměstnanec dále platí daň → 15 % superhrubé mzdy.