Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Holící strojky Braun

Dobrý den,

koukám po elektrickém holících strojku Braun na vousy a všiml jsem si velkého rozdílu v jejich cenách ve velkých obchodech - Alza, Mall, Datart a podobně a ostatních menších obchodech/e-obchodech.
Například Braun Series 3 3080s Wet&Dry stojí ve velkoobchodech 3500 korun, zatímco v malých obchodech 2600 korun :https://holici-strojky.heureka.cz/braun-series-3-3080s/

Takhle velké rozdíly jsou snad u všech typů.

Je zatím dvojitá kvalita nebo jen předraženost? Padělají se elektrické holící strojky taky jako běžné žiletky?

Ty uvedené eshopy mají strategii přesouvání zboží přes celou Evropu z míst kde to výrobce prodává lacině do zemí kde se to prodává draze. Rozdíl je v záruce, kdy oficiální zastoupení prodeje pro ČR má nasmlouvanou servisní síť, zato ten co dováží ty reklamace vyřizuje na vlastní náklady. Pokud výrobci výrazně ceny diferencují skrz trhy, pak se nesmí divit, že jim s tím lidi budou kšeftovat.

líši a dosť podstatne,tie z nižšej cenovej hladiny sú masová výroba v ázii z recyklátov,len tie najvyššie cenové hladiny sú braun braunschweig germany,rovnako už je to aj so singer a spol,tam tiež už len superdrahé profi stroje sú singer originál a zbytok je už len singer shanghai sewing machine company ltd china a u ďalších a la miele,electrolux etc a podla kvalitatívneho stupňa končia v predaji v bille,obi,tesco,lidli,a aj ako OEM značky parkside,silvercrest,bavaria....