Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odečty z výplaty

Dobrý den,jsem studentka na střední škole druhého ročníku, pracuji u zaměstnavatele,minulý měsíc mi změnil smlouvu z DPP na DPČ,potvrzení o studiu jsem odevzdávala při zahájení prvního školního roku v září,dostala jsem výplatní pásku za srpen a mám tam:hrubá mzda 6 563,00
zvýšení VZ ZP do minima 4 637,00
superhrubá mzda 10 200,00
čistý příjem 3 575,00
ZP podíl ZC 341,00
ZP podíl ZC ZC 625,00
můžu se zeptat proč mi bylo strženo zvýšení VZ ZP do minima,ZP podíl ZC,ZP podíl ZC ZC předem děkuji Eliška.

Co přesně stálo v tom potvrzení o studiu z prvního ročníku?
Některé školy potvrzení vystavují jenom na dobu školní výuky → tedy do 30. června.

Za nezaopatřené dítě jste považována i v po dobu prázdnin, ovšem jenom za předpokladu, že někde nepracujete
po celý měsíc. Kdybyste pracovala od 2. července do 30. srpna, stále by za Vás zdravotní pojištění (ZP) hradil stát.
Pokud jste ale pracovala od 1. srpna do 31. srpna, musel zaměstnavatel dopočíst a odvést ZP ve výši odpovídající
minimální mzdě (letos činí ZP min. 1.647 Kč měsíčně). Celý rozdíl hradí zaměstnanec, zaměstnavatel se na něm nepodílí.

„Nesedí“ mi ale výpočet. Minimální mzda letos činí 12.200 Kč, ale 6.563 + 4.637 je pouze 11.200.
ZP mi u Vás vychází 296 Kč, dopočet ZP 760 Kč. Váš čistý příjem by měl činit 5.080 Kč
nebo, v případě, že jste u zaměstnavatele nepodepsala prohlášení k dani z příjmu, 3.760 Kč.
Viz výpočet (vpravo od tabulky kontrola dopočtu ZP; 887 Kč = součet za Vás + zaměstnavatele):
[83862-dpc-6563-s-dopoctem-zp-jpg]

Poznámka:
Žákyně druhého ročníku SŠ už by mohla tušit, že jí zaměstnavatel bez jejího souhlasu nic nezměnil,
ale že se dohodla se zaměstnavatelem o ukončení DPP a následně s ním uzavřela DPČ.