Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fakturácia - podvod ?

Zdravím, mal by som otázočku týkajúcu sa fakturácie. Nebudem konkrétny ale uvediem príklad. Ceny sú s DPH.
Kúpim si práčku z e-shopu za 1000€, príde mi email že mi ďakujú za nákup a že chcú zálohu 200€, ktorú mám poslať na bankový účet. Zálohu pošlem a potom mi o pár dní príde dobierkou práčka a na faktúre je uvedené že som zaplatil zálohu vo výške 200€ ale celková suma je tam uvedená 800€. Je takáto faktúra v poriadku? Povedal by som, že sa jedná o podvod a dodávateľ práčky si 200€ hodil do vačku nakoľko to asi daniť nebude. Nemal by som problém pri nadmernom odpočte DPH (vratke DPH) ak by som bol platcom dph?
V prípade existencie zálohovej faktúry, bol by nejaký dôvod prečo dodávateľ uviedol 800€ ako celkovú sumu v ostrej faktúre?

Za odpovede ďakujem.

Podla mna sa mylis, pretoze sam uvadzad, že si zaplatil tých 200 eur ako zálohu a tých 800 eur na dobierku. Celková suma tam nemôže byť 800 eur, ale 800 plus 200 čiže 1000 eur. Scan faktúry by pomohol viac.