Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dum se sklípkem kde je voda...? (brát/nebrat)

Dum se sklípkem kde je voda...? (brát/nebrat)

Dívám se po domu ke koupi (starší, do cca 3 milion plus mínus). Setkal jsem se v nedávné v době v jihomoravském kraji již se dvěma domy (oba na jiné části jihomoravského kraje), které byli částečně podsklepené (jen jedna místnost asi) a u obou sice prý nejsou problémy s vlhkostí, ALE ! U obou mi makléřky řekly že ve sklepech je voda... U jednoho domu prý jen občas je ve sklepě voda, a u druhého prý snad celkem pravidelně tam je voda (snad říkala i 20cm), a občas se musí odčerpat... U obou domů prý ale nejsou problémy s vlhkostí... DOmy jsem neviděl, odradilo mě toto a ani jsem nejel na prohlídky. Jinak domy byli pěkné podle informací a fotek, normálně k bydlení, rekonstrukce žádná nebyla akutně nutná. Oba snad byli dokonce za 2,8 milionu...?

Problém a dotaz je že oba domy VELICE rychle někdo koupil... Chci se zeptat, já si myslel že "voda ve sklepě", nebo "občas voda ve sklepě" je docela velký problém a do budoucna hrozí problémy... ale oba domy byly hned pryč... Je to tedy skutečně tak veký problém, když ty domy stejně hned někod koupí...?

(připravuju se na to že na takový dum narazím znovu, tak at muzu jednat rychle a případně vzít...)

Předmět Autor Datum
Nejsem odborník. Pokud bych byl v takové situaci, na ty domy bych se určitě jel podívat. A při rozho…
Yarda 07.09.2018 15:03
Yarda
Obloukem se vyhnout takové stavbě. Že jsou filutové,kteří takové domy skupují,je pravda. Sklep vysuš…
forestek 07.09.2018 16:06
forestek
V bývalých "Sudetech" byla většina domů postavena nad pramenem, v ostatních krajích obývaných Čechy…
nerady 07.09.2018 18:25
nerady
Dům se sklípkanem nebrat!
davidrome 07.09.2018 20:37
davidrome
Dokud to neuvidíš, nemůžeš posoudit - třeba je to udělané dobře (předkové nebyli blbí), a taková stu… poslední
Kachlík 09.09.2018 13:57
Kachlík

Nejsem odborník. Pokud bych byl v takové situaci, na ty domy bych se určitě jel podívat. A při rozhodování bych vzal v úvahu historii domu, jestli je to novostavba nebo stavení co tam stojí už přes půl století. A jak vypadají domy v sousedství.

V bývalých "Sudetech" byla většina domů postavena nad pramenem, v ostatních krajích obývaných Čechy se kopala studna vedle domu. Výhodou pramene ve sklepě byl přístup k vodě bez problémů i v mrazivé zimě. Většina těchto domů měla též vyhotovenou drenáž, která vodu od domu odváděla a to i dost daleko. Po dosídlení většina dosídlenců neudržovala tuto drenážní soustavu a pak docházelo k problémům s vlhkostí. Jak tady radí předřečník určitě se na dům podívat. V letošním suchém roce se voda stává vzácností. Pokud v domě nebudete okamžitě bydlet můžete tlačit na slevu a za tu si nechat dům (podříznout a odizolovat). Sám bydlím v domě kde byla dříve voda ve sklepě. Bohužel dosídlenci zničili drenáže a já bojuji s vlhkostí. Voda je život!

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru