Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSVC - dvě různé živnosti a daně

Poradite mi prosim. Mam dve odlisne zivnosti - remeslnou a volnou a jedu pausaly. Pokud mam prijmy rekneme 4 M (2 z volne a 2 z remeslne) jak se uplatni pausaly? Mam narok na 60% z 1 milionu volne a 80 % z 1 milionu remeslne zaroven. Tj. me pausalni naklady by byly 1 400 000? i pri dvou ruznych cinnostech budou pouze 600 000 / 800 000 ? Nejake tipy?
Dekuji

Dekuji Vam za potvrzeni a odpovedi. Jste moc hodny.
Tip s dvemi ciselnymi radami je dobry. Co mi nebylo jiste, jak v pripade kontroly FU se toto dokazuje. Prilis smluv dopredu nemam a stejne tak formalnich objednavek, tak proste jak budu schopny skutenost, ze se jednalo o remeslnou zivnost dokazat urednikovi, ze se jedna opravdu o opravnene pouziti daneho pasma pro danou fakturu. Vylozene dilnu nemam a praci provadim na miste u klientu - at uz remeslnou tak volnou.

Finančnímu úřadu se to prokáže textem na faktuře. Zednické práce (zdění komína a jeho omítnutí) 80% a naprogramování e-shopu 60% třeba..

Podnikáme s manželkou více než 1/4 století a formální (=písemnou) objednávku jsme neměli za celou dobu ani jednu. A ani kontrolu z FÚ, nemají důvod..