Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zjištění spotřeby energií za vodu a topení. Nájem pod vydřiduchem.

Práce. Bydlíme v bytě tři kamarádi (chybí jen jerry) a je to můj první pronájem. Nevěděl jsem ještě co si mám hlídat atd. Takže jsem nic neřešil. Ale po posledních schůzkách kdy jsme dokonce podepsali výpověď k poslednímu srpnu tak jsem si začal počítat některé výdaje a poslouchat výhružky o nedoplatcích atd.

Elektřina a plyn jsou v pořádku. Ty jsem měl na sebe. Dokonce byli nějaké přeplatky.
Ale vodu a topení a služby si hlídá sám nájemce. A nechce mě pustit do informací ohledně toho kolik měsíčně platí. Jelikož se tu dělá roční zůčtování a k 1.9. se sem stěhuje jeho dcera, tak vůbec nevím jak vypočítají kolik příjde nedoplatek nebo přeplatek za vodu a topení. A nevím kde to mám zjistit jinak než se ho přímo zeptat. Zkusil jsem to párkrát ale na rovinu je to dutý člověk a nedá se s ním jednat (mimo to že si sem vždy přivede manželku a přes tu se nedá prostě mluvit, skáče do řeči a pindá a odskakují oba od tématu a nedávají žádné pořádné informace.

Za nájem 3+1 platíme zhrubá 17 tisíc (nájem moc neřeším) . a 4 tisíce služby (voda topení výtah atd atd) ... Elektřina, plyn a internet dohromady vydají na 1600 (s tím není žádný problém)
Ovšem nějak se ty částky za služby měnili a jednou jsme platili 5 tisíc jednou 6 tisíc ted zas 4 tisíce.
A já se chci vzpamatovat a začít si dávat pozor na všechno a v lepším případě ještě zjistit jak to s náma vlastně je a kolik vlastně platit jsme měli, musíme a budeme.

Ps: ty stavy měřáků zjistím kde ?
dostal jsem kontakt na nějaké družstvo. Tam mi řeknou kolik vlastně za co platím měsíčně a kolik mi může účtovat můj nájemce a jaké byli stavy ?

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny