Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivný mail, strhnuté peníze z VISA karty

Přišel mi podivný mail od člověka (nevypadá to jako od automatu). Píše mi, že z jeho karty byly strženy čtyři malé částky, snad v můj prospěch?

Originál mailu (místo svého jména vkládám XY)

Hi,

My Visa card has the following unexplained charges this past Friday:

18/05/2018Google *XY U$D2,26

4 separate and equal chages suddenly showed up in my Visa online statement. I have a Samsung phone and I don't use any Google Apps beyond what is already by default on my phone. Do you have any idea what this could be? Or is it a scam?

Thanks,
Allard

Nezdá se mi to, kde by ten človíček přišel k mé mailové adrese? Navíc, já nemám jak inkasovat jeho peníze.

Napadá vás něco? Jde o způsob, jak mě zatáhnout do problémů?

Pokud by to bylo skutečné, řešil by to přes svoji banku, která by to případně následně přes visu řešila s vaší bankou. Peníze by se vám asi objevily na účtu, pokud by je nespolkly poplatky (ve fio je to 1% min 30Kč).

Jak radí ostatní, ignorovat.

Případně pokud je to nějaká odpadní schránka, tak zkusit odpovědět ve smyslu: Žádné peníze mi nepřišly, zkuste se obrátit na Vaši nanku, která Vám s řešením pomůže. (It regret me, I didnt get any money from you. You should contact your bank to solve this problem.) Tipuju, že se vám mejl vrátí jako nediručitelný nebo na sebe přivoláte sprchu spamu, proto bych to nedělal, pokud je to řádná a ne odpadní mejlová schránka.