Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "tajná" taktika / praktika pokladníčok v potravinách zvaná "hamburgerový výdavok"

Čo si myslíte o "tajnej" taktike / praktike pokladníčok v potravinách zvanej "hamburgerový výdavok"... celkom to vidím poslednou dobov čo raz častejšie...

jedná sa o to že když Vám vydávajú peniaze, tak Vám podobne jak u hamburgeru [ žemla - mäso - žemla ] vyskladajú takto výdavok v podobe [ papier - minca - papier ] konkrétnejšie bankovka/y - mince - bloček...

totiž ak Vám na bankovku položia mince, tak je omnoho vätšia šanca že Vám nejaká minca spadne na zem ako v prípade keby Vám dali do dlane skorej mince a na to bankovku.

Viaceré pokladníčky / i pokladníci to využívajú, kedže viacerý sa po nejakú takú mincu nezohnú alebo si to ani nevšimnú. Vraj takýmto spôsobom vätšie obchody získajú niekedy aj okolo 5-10€ denne navyše (čož je okolo 150-300€ mesačne).

Prijde mi to sakra nemorálne, čo si o tom myslíte?

To jsem si nikdy nevšimnul, ale pokud někdo upustí minci, aniž by to zaregistroval, asi má peněz dost. Většinou dávají mince do ruky, nabo na mističku před sebou a papíry do ruky. Ale příště si budu všímat. Spíš dávají nejdřív mince do celé hodnoty, a pak bankovky, pokud počítají ručně (18 do padesáti 80 do sta, 400 do 500, 500 do tisíce a tak dále), pokud jim pokladna ukazuje kolik vrátit, tak to berou od největší hodnoty. Bloček dávají nakonec a stranou, ale jinak by to podporovalo vaše pozorování, nejdřív bankovky, pak mince a pak bloček. Já potom seberu bloček, nasypu mince do mincovní přihrádky a bankovky strčím mezi bankovky.

Za to jsem si všimnul, že jste na slovensku odpískali jedno a dvou centy. Nevím jestli je to nějak oficiální (slyšel jsem od více lidí, že slováci je stále používají, i když ne tak důsledně jako němci nebo rakušani), mě se to hodilo, kupoval jsem 4 rohlíky po 9 centech a když jsem si připravoval dvoueurovku, protože jsem měl v mincích jen 35 centů, dozvěděl jsem se že je to právě 35 centů a na lístku to zaokrouhlení bylo.
Jinak €5-10 jsou v zisku obchodu drobné, i když se to spočítá za měsíc nebo rok, jsou jiné způsoby, kterými nás okrádají daleko víc.