Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě domu ještě PŘED vyřešením dědického řízení...?

Líbí se mi jeden dům. Od realitky ale vím, že momentálně běží dědické řízení a majitelé zapsaní v současné době v katastru jako majitelé dům dědickým řízením (?) převádí na své 2 syny. Respektive to převádí jen stará paní, pán-otec zemřel. Paní je někde v ústavu. Prý to bude trvat ještě tak měsíc než se to vyřeší. Problém je, že dům už se nabízí a vím že o něj bude zájem. Realitka říkala, že se asi bude podepisovat nějaká smlouva o smlouvě budoucí a samotná kupní smlouva se podepíše asi až po dokončení dědického řízení...

Problém je že se bojím takový dům koupit... jak např. vím že nebudou problémy s dědickým řízením (když otec synů zemřel a matka důchodkyně je někde v nějakém ustavu)? Jak taky můžu vědět že některý ze synů nemá nějaké exekuce nebo jiné podobné problémy... z katastru se to zatím nedozvím, tam jsou zapsaní ještě ti manželé/duchodci. Jak mám vědět že se nevyřeší dědické řízení, do katastru se nezapíší tito dva synové jako majitelé, a než dojde k prodeji/zapisu mě, tak se tam stihnou zapsat nějaké exekuce/zástavy atd. těch bratrů... ?

Nemluvě o tom, že před smlouvou o smlouvě budoucí se asi bude muset sepsat nějaká rezervační smlouva s realitkou a já ji zaplatit rezervační poplatek, možná rovnou celou provizi 120 000 Kč... (?). I kdyby tam naskočily exekuce a já se stačil z koupě domu nějak vyvlíknout, nejsem si jistý že by mi vrátili ten rezervační poplatek/provizi...
Prostě celá situace se mi celkem dost nelíbí, dům naopak ale ano a zájem o něj bude (takže bych měl jednat asi rychle)...

Co si o tom myslíte, jsem zbytečně paranoidní nebo jde o celkem standardní situaci a nemám se čeho bát?
(Na dům (cena 2,3 mil) bych taky čerpal částečně hypotéku... (takže taky nevím jestli by banky vůbec šli do takovéto situace)...?)

Dum se ti libi predpokladam za jeho soucasnou cenu.
Jenze ke koupi bude az po skoncenem dedickem rizeni.
Pak taky mozna stoupne jeho cena, realitky dneska s oblibou zvysujou cenu v pripade mnoha zajemcu.
Ale kdo nehraje nevyhraje, pokud mas pocit ze ten dum za to stoji, sepis tu smlouvu o smlouve budouci, tim asi tolik neriskujes.