Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastnosti a použití minimální mzdy

Chci se zeptat, minimální mzda je hrubá nebo čistá? A při jakém pracovním nasazením se vlastně počítá (myslím, že když bych chodil každý druhý den, tak jestli budu ji celou a nebo půlku)? Nebo je na odmakaném čase nezávislá?

Mzda se uvádí vždy hrubá. Čistá mzda je individuální, někdo má slevu na dani za dítě, či invaliditu, druhej slevu nemá, takže zaměstnavatel nikomu nemůže slíbit čistou mzdu.
Mzda se samozřejmě uvádí při plném úvazku, což je něco okolo 160 hodin měsíčně.