Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rating bank v Cesku a na Slovensku

Pokusal som sa napriklad najst vysledky stress testov za posledny rok-dva, neuspesne. Nejaky vseobecny pokec je napriklad na webe ČNB, v zmysle, ze banky si stoja velmi dobre a zvladli by aj dalsiu krizu, avsak nic konkretne.

Vie niekto, kde zistit aktualny rating bank posobiacich v CR a SR?

Konkretne by ma zaujimala FIO banka v porovnani s ostatnymi.

L-Core to odhadl dobře - viz Zátěžové testy – otázky a odpovědi:

Dozvím se ze zátěžových testů ČNB i odolnost jednotlivých konkrétních bank nebo jména konkrétních bank, které testováním neprošly?
Ačkoliv jsou výpočty zátěžových testů prováděny pro jednotlivé banky, ČNB zveřejňuje výsledky zátěžových testů pouze pro tuzemský bankovní sektor jako celek. Rozsah zveřejňovaných informací k posouzení odolnosti bankovního sektoru ČNB považuje za dostatečný.

Metodologie a výsledky zátěžových testů pro bankovní sektor (2010-2017).

Edit:
Ještě k ratingu jednotlivých bank. Na stránce Srovnávací tabulka ratingového ohodnocení vybraných zemí jsem našel:

Pro ratingové hodnocení tržních subjektů, např. bank, je nutno obrátit se přímo na tyto instituce.

A ještě jsem našel tenhle článek: Máte peníze u nejzadluženější banky, nebo naopak u té nejziskovější?