Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Levnejsi dum z tvarnic Ytong, obava z koupe?

Dobrý den
Líbí se mi jeden dům na sreality. Má docela dobrou cenu vzhledem k lokalitě (okolí brna) až docela moc přízinivou... tak jsem si říkal jestli tam nebudou nějaké problémy. Co mě zarazilo bylo to že dům je postaven z tvárnic Ytong (v roce 1991) a řekl bych že svépomocí.... S tímto typem zdiva nemám žádné zkušenosti, znám jen pálenou cihlu :-) (pracuji s počítači, o stavitelství mám nulové vědomosti).
Chci se zeptat, zdali byste se báli koupě takového domu, jak říkám, cena mi přijde docela nízká (tak o 200-500 tisíc možná (?) vzhledem k lokalitě). Jediný problém co jsem odhalil zatím (na dům jsem se nebyl ještě podívat) je to, že je z tvárnic Ytong, z roku 1991, a řekl bych že byl stavěn svépomocí...
Báli byste se koupě daného domu, především asi z hlediska materiálu ze kterého byl postaven?
Dům:
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/nosislav-nosislav-/2283491676#img=0&fullscreen=false

Osobně bych se Ytongu nebál, sám z toho mám barák postavený (i když za komunistů se to jmenovalo siporex). A to nebyla žádná lepidla, ale obyčejná malta a "fuky" mezi kvádry klidně 2cm. A to se stavělo na 30cm. Synátorovi jsem postavil barák taky z Ytongu, 37,5cm, nějaký "tepelně-izolační" typ. Zatepleno nemá, barák je to veliký a spotřeba plynu na topení je přijatelná.

Pokud to nemá statické problémy, nebál bych se toho - navíc dnes není problém přidat zvenčí zateplení (já na to kašlu: investice by se mi už nevrátila, úspora dejme tomu 15-20kKč ročně mě k zateplení určitě nezláká).