Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minimalní mzda strhavana z renty

Zdravím.
Včera ráno jsem ve zprávách na ČT1 zaslech info, že má vláda řešit strhávaní minimální mzdy rentistum.
Marně o tom něco hledám na netu.
Aní na stránkách poslanecké sněmovny jsem níc nenašel.
Nasměrujete mně někam?

Zápis ze 6. schůze parlamentu (23. ledna 2018), str. 8:

Návrh poslanců Víta Kaňkovského a Patrika Nachera na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů /sněmovní tisk 22/ - prvé čtení podle § 90 odst. 2:
Návrh řeší jedinou problematiku a tou je nevyhovující právní stav při stanovení náhrady ze ztráty na výdělku u některých poškozených pracovním úrazem nebo chorobou z povolání ... při každé valorizaci minimální mzdy dojde k poklesu reálné výše náhrady za ztráty na výdělku. Jinak řečeno, každé zvýšení minimální mzdy znamená pro tyto poškozené snížení jim vyplácené renty.
Z tohoto důvodu předkládáme návrh, jehož cílem je zafixování tzv. fiktivního poúrazového výdělku ve výši minimální mzdy platné ke dni zařazení poškozeného do evidence uchazečů o zaměstnání. Tím bude zajištěno, že nebude docházet při valorizacích minimální mzdy ke snižování reálné výše poskytované renty u již zmíněného okruhu osob.

Diskuse pokračuje i na dalších stranách.