Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dovolena navic

Dobrý den,zaměstnavatel nám poskytuje od 1.1.2018 dovolenou navíc. Potrebuje k tomu nejaky predpis? Jaký to má vliv na daň. Kde se to projevuje. pracují ve firmě jako účetní. Dekuji

Zákoník práce
§ 213
(1) Výměra dovolené činí nejméně 4 týdny v kalendářním roce.

Já výši dovolené (roční nárok) píšu každému do pracovní smlouvy.

Zákon o daních z příjmů
§ 24
(1) Výdaje (náklady) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů se pro zjištění základu daně odečtou ve výši prokázané poplatníkem a ve výši stanovené tímto zákonem a zvláštními předpisy.

Zvláštní předpis - zákoník práce - stanovuje výši dovolené, takže nevidím problém s tím, účtovat náhradu za dovolenou do nákladů (331)
U mě ale nikdo dovolenou navíc nemá a mít nebude, takže to nepotřebuji řešit..