Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daně za 2017 - HPP + OSVC vedlejší volná - Přehledy pro CSSZ a ZP

Zdravím vás

mám krátký dotaz. Mimo mé zamestnaní jsem si chtel zacit privydelavat, a tak jsem zalozil v lednu 2016 zivnostensky list. Nakonec jsem se k podnikani nemel a nevydelal jsem ani korunu. Takze jsem to v danovem priznani za rok 2016 neuvadel. Odevzdal jsem vsak prehledy pro CSSZ a ZP s vyplnenyma nulama.

Letos je potreba podat danove priznani za 2017. V roce 2017 jsem ale mel v listopadu prijem 2500 a v prosinci prijem 2500 na tu cinnost, pro kterou jsem zivnostensky list v roce 2016 zrizoval.

Moje otazky jsou:
1)Co mam vyplnit do prehledu pro CSSZ? Těch 5000? Osvobozen od dalsich odvodu na socialni bych mel byt az do urcite rozhodne castky pro rok 2017.

2)Co mam vyplnit do prehledu pro pojistovnu? Těch 5000? Vznikla mi takto povinnost platit zalohy pro rok 2018 - musim ty zalohy platit - neni to pri vedlejsi cinnosti volne mozne jednorazove podle vydelanych penez za predchozi rok?

3)A co mám vyplnit do danoveho priznani za rok 2017 do prilohy 1? Taky tech 5 tisic jako zaklad dane? Vsude se totiz pise o nejake hranici 6 tisic korun, a popravde nerozumim, jak je myslena. Tzn, ze v mem pripade prilohu 1 nebudu vyplnovat?

Moc díky za reakce.

Super, diky. Ale jeste jedna vec. Na tom prehledu k OSSZ je polozka zda jsem povinen podavat danove priznani. Tim, ze jsem zamestan samozrejme danove priznani podavat budu, ale tady na tom papiru je to brano jen z pohledu toho podnikani na vedlejsi cinnost? Nebo z pohledu na mne, jako celkovou osobu? Pokud by to bylo z pohledu jen toho podnikani, tak chapu ze bych zaskrknul, ze mi povinnost podat danove priznani nevznikla.

Pokud máš jen příjmy ze zaměstnání + těch 5000 z podnikání, tak podle mě přiznání podávat nemusíš. Když ale přiznání podáš a napíšeš na OSSZ, že musíš, podle mě se nic nestane. Netuším, k čemu to mají, vliv to na to tvoje neplacení soc. poj. mít nebude.

--
předpokládám, že těch 5000 jsou hrubé příjmy, tedy vše, cos inkasoval. V hrubém, bez odpočtu (případných) výdajů. Že to není "zisk".