Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formulář pro neuplatnění slevy na dani na děti

Zdar,
děti si odepisuji z daní. Manželka ne. Stačí k mému daňovému přiznání jen čestné prohlášení manželky, že slevu na děti neuplatňuje, nebo je třeba použít ministerský tiskopis? Zatím mi vždy stačilo čestný prolášení, nevím, zda se od letoška něco nezměnilo a nechci zbytečně honit manželku na účtárnu, když čestný prohlášení si vypíšu a vytisknu sám.

Díky za odpovědi.

Pokud manželka chodí do práce, tak tiskopis. Pokud je doma celý rok na mateřské/rodičáku, čestné prohlášení.

Takto to aplikuji u svých klientů já, mnoho let, nikdy s tím na FÚ nebyl problém. Dnes je to trochu složitější v tom, že slevy jsou na jednotlivé děti různé, je potřeba mít ošéfované, které je (z hlediska odpočtů v přiznání) "první", "druhé" atd. Nezaručuji na 100%, že je to "jen s čestných prohlášením" ze strany FÚ neakceptovatelné, prostě to nevím. Já od druhého rodiče, pokud chodil v daném roce do práce, to potvrzení chci.

----
Zkus si zavolat svému správci daně (budeš chtít "správce daně fyzických osob pro název_města")

Pokud nedělá v nějaké minifirmičce bez účetního/PC, tak by jí ten formulář měli snad přímo vytisknout sami :-)
Ale jistota je jistota, raději ať si jej vezme z domu..

----
Pokud náhodou máš datovku, musíš přiznání - včetně příloh - poslat z ní. Jinak flastr 2kKč.