Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní úřad - zdravotní pojištění

Dobrý den, hledám si práci a mezitím mám brigádu, za nedlouho mi končí status studenta což znamená že si budu muset platit zdravotní pojištění.
Chtěl bych se zeptat, pokud mám smlouvu DPP a nahlásil bych se na pracák kvůli zdravotnímu pojištění a zamlčel by jsem o mé brigádě jak by na to mohli přijít (možná se hodí podotknout že bych byl nahlášen a dělal brigádu v dvou různých krajích) a co by se mi eventuálně mohlo stát kdyby se na to přišlo. Popřípadě co jiného bych mohl dělat abych se vyhnul placení zdrav. pojištění když ho za mě zaměstnavatel platit nebude.

No, hrej si…
Jak na to mohou přijít, to ti určitě neprozradím.

Na pracáku podepisuješ nějaké prohlášení. Následky mohou být různé, záleží, po jaké době tě odhalí. Já bych si tě (být z ÚP) vychutnal, až škoda dosáhne nějaké zajímavé výše, která tě dostane před soud.

Popřípadě co jiného bych mohl dělat abych se vyhnul placení zdrav. pojištění když ho za mě zaměstnavatel platit nebude.

Proč něco nevyloupíš? Měl bys peníze na zdravko, tohle bys řešit nemusel :-*

Promiň jestli jsem tě nějak urazil, každopádně to mělo být jen dočasné řešení do té doby než půjdu na vysokou školu a budu mít zase status studenta. Chtěl jsem se takhle zařídit abych si popřípadě nemusel hledat práci a mohl zůstat zatím v brigádě která by se mi ke studiu hodila. Každopádně děkuji za varování ať už jsi to podal jakkoliv.

To je ta brigáda tak mizerně placená, že nemáš ani těch 13 stovek na zdravotní pojištění?
Pokud se nahlásíš na pracák a budeš dostávat podporu, tak pokud zjistí, že někde pracuješ, tak MINIMÁLNĚ budeš muset vrátit veškerou podporu, co od ÚP dostaneš a každopádně tě vyřadí z evidence uchazečů.